Kultura świeżości

Dbanie o świeżość warzyw i owoców to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja, którą rozwijamy każdego dnia.

Codziennie świeże warzywa i owoce

Każdego dnia dbamy o to, aby owoce i warzywa, które trafiają do rąk naszych klientów były świeże, smaczne i wysokiej jakości.

 • Odpowiednia ekspozycja

  Aby maksymalnie zabezpieczyć warzywa i owoce przed uszkodzeniami,wykorzystujemy różne formy opakowań. Ponadto, na półce sklepowej znajdują sięprodukty wyłącznie z aktualnej dostawy. Staramy się, aby produkty zawsze były łatwo dostępne, a na stoiskach panował porządek

 • Staranna selekcja

  Skrupulatnie sprawdzamy każdą dostawę przed wyłożeniem owoców i warzyw na półki. Pilnujemy, aby produkty były również regularnie przeglądane w ciagu dnia - szczególnie te, które są bardzo wrażliwe na światło i temperatury.

 • Właściwe przechowywanie

  Wrażliwość warzyw i owoców na światło oraz temperaturę wymaga wielkiej troski i przestrzegania wielu zasad. Codziennie dostarczane świeże produkty, tuż przed wyłożeniem na półki, przechowujemy w warunkach chłodniczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb konkretnych gatunków warzyw i owoców.

Czy wiesz, że…

Pomidory malinowe układane są w specjalnych wytłoczkach.
Opakowania te zapewniają odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami tego niezwykle delikatnego produktu.

To nas wyróżnia

 • Od polskich rolników

  Zdecydowana większość warzyw i owoców dostępnych w Biedronce pochodzi z rodzimych pól.

 • Codzienne dostawy

  Wyjątkową świeżość warzyw i owoców gwarantują codzienne dostawy do sklepów Biedronki.

 • Staranna selekcja

  Doskonały smak oraz świeżość warzyw i owoców gwarantuje ich codzienna, staranna selekcja.

Jak pracujemy nad jakością produktów w Biedronce?

Aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące świeżości podejmujemy szereg działań, zaczynając od dostawców, poprzez drogę produktu przez nasze centra dystrybucyjne, kończąc na półkach i stoiskach w sklepach Biedronka.

Od ziarna aż do zbioru

Współpracę z dostawcami opieramy na partnerstwie. Z producentami warzyw iowoców spotykamy się jeszcze przed wysianiem pierwszych nasion, rozmawiając o doborze odmian czy normach bezpieczeństwa. Przeprowadzamy stały nadzór nad miejscami upraw, magazynowaniem oraz przygotowaniem produktów do sprzedaży.

Pod kontrolą

Zanim warzywa i owoce znajdą się w sklepach, przechodzą szereg testów jakościowych, aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów. Rocznie wykonujemy tysiące badań w 16 certyfikowanych laboratoriach. Dokładnie sprawdzamy, czy nasze produkty nie mają pozostałości metali ciężkich i pestycydów.

Codzienne dostawy

Owoce i warzywa przechowywane są i transportowane w komfortowych warunkach z zachowaniem właściwych temperatur, na przykład chłodniczych, oraz standardów higienicznych. Ponadto, transport przebiega w warunkach minimalizujących uszkodzenie delikatnych produktów.

Biedronka - Codziennie niskie ceny